• POŻEGNANIE

• Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Nauczyciela, Wychowawcy Grzegorza Serafina.

W latach 1988 – 1989 był nauczycielem Szkoły Podstawowej w Wykowie, następnie przez 10 lat w Szkole Podstawowej w Czerwonem. W 1999 roku, po utworzeniu gminnego gimnazjum, rozpoczął pracę w Zabielu i uczył tu nieprzerwanie   przez 22 lata.

Z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonywał zawód nauczyciela wychowania fizycznego. Jego podopieczni odnosili  liczne sukcesy sportowe na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Był współzałożycielem i prezesem  Szkolnego Klubu Sportowego „Sprint” oraz organizatorem wielu imprez rekreacyjno – sportowych. Za zaangażowanie w w/w przedsięwzięcia wielokrotnie nagradzany przez włodarzy Gminy Kolno i dyrektorów szkoły w Czerwonem i Zabielu.

Grzesiu, pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek  ciepły, łagodny i skromny oraz serdeczny kolega.

Uważaj na siebie w tej ostatniej podróży i niech Ci w niej towarzyszą słowa  zespołu Dżem, który tak lubiłeś:

„Niech dobry Bóg zawsze Cię za rękę trzyma, kiedy ciemny wiatr porywa spokój siejąc smutek i zwątpienie. Pamiętaj, że…”

Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego

Koleżanki i koledzy z SP w Zabielu