• Witamy I Dzień Wiosny!

• Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek 21 marca 2022r. oficjalnie ją przywitamy. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to święto szczególne w uczniowskim kalendarzu.

To popularny Dzień Wagarowicza, w którym celebrujemy odejście zimy i witamy wiosnę niekoniecznie siedząc w szkolnych ławkach.

My na wagary się nie wybieramy!!!

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaplanował następujące propozycje:

8:00 spotkanie uczniów klas IV-VIII na hali

8:15-9:30 wiosenny tor przeszkód

9:30-11:30 Jaka to Melodia?, 1z10 oraz inne quizy i teleturnieje

11:30 podsumowanie dnia, rozdanie nagród, oczekiwanie na odwóz

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!

• Pomoc humanitarna dla obywateli Ukrainy

• "Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje".

Św. Jan Paweł II

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zabielu czynnie włączyła się w akcję pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy koordynowaną przez Urząd Gminy Kolno.  Dzięki ofiarności uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać wiele kartonów żywności, środków higienicznych oraz innych artykułów pierwszej potrzeby.

Dziękujemy Wszystkim za każdy dar.

• Los porzuconych zwierząt nie jest obojętny społeczności Szkoły Podstawowej w Zabielu.

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Zabielu zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Kolnie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu bezdomnych zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt wśród dzieci i dorosłych. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. W lutym karma została przekazana pracownikom schroniska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

• Życzenia świąteczne dla księcia Lichtensteinu.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie z języka niemieckiego „Weihnachtsgrüße an den Fürsten Hans Adam II", którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża i Koło Ostrołęka. W ramach projektu chętni uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim, które następnie zostały wysłane do księcia Lichtensteinu Jego Wysokości Hansa Adama II. Aby wyrazić wdzięczność za otrzymane pocztówki, książę przekazał również naszej szkole życzenia świąteczne i noworoczne.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Dzień ten jest okazją do:

• popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie,
            • promowania różnorodności językowej i kulturowej,
            • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

Nasza Szkoła również przyłączyła się do obchodów  Dnia Języków Obcych. W dniach 27. 09 – 01. 10  uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w międzyklasowym konkursie na najlepiej przebraną klasę w barwy flag wytypowanego na dany dzień państwa:

Niemcy - 27.09

Wielka Brytania – 28.09

Francja -29.09

Hiszpania - 30.09

Włochy - 01.10

Uczniowie z dużym zaangażowaniem i pomysłowością włączyli się w zabawę. Konkurs zwyciężyła klasa IV, w której zdecydowana większość uczniów była przebrana każdego dnia.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Zdjecia.pdf​​​​​​​