• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić to doniosłe święto uczniowie klas IV-V, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali montaż słowno- muzyczny o patriotycznej wymowie.

Główna część apelu poświęcona była  ważnym faktom z historii konstytucji. Szkolni aktorzy wspaniale oddali atmosferę tamtych czasów recytacją, którą wzbogaciły śpiewane wspólnie pieśni. Taka uroczystość jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę pełnią słowa: Patriotyzm i Ojczyzna.

Całości dopełniała wyjątkowa dekoracja, przygotowana specjalnie na tę okazję. Można ją zobaczyć na korytarzu szkolnym-  przypomina uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom o tej ważnej dacie.