Nawigacja

Nawigacja

  • Nowy plan lekcji !!!!

   W zakładce do pobrania jest plan lekcji na rok szkolny 2017/2018

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r. o godz. 8.30

  • Wyniki II MIędzyszkolnego Konkursu Plastycznego

   PROTOKÓŁ

   II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

   „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo”

    

   z posiedzenia jury z dnia 14-06-2017r. dotyczącego konkursu  „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo” ogłoszonego przez Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu.

   1. Do konkursu przystąpiło 52 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych z terenu Gminy Kolno.
   2. Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

   -Wioletta Odachowska– przewodnicząca komisji,

   -Katarzyna Kalinowska – członek komisji,

   -Wiesława Wiśniewska – członek komisji,

   - Ewa Kiełczewska - członek komisji,

   1. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

    

   - w I kategorii wiekowej klasy IV-VI 

    

   Wyróżnienie – Julia Góralczyk – SP Zabiele

   I miejsce    -  Długozima Sebastian – SP Zaskrodzie

   II miejsce   - Niedziołka Martyna – SP Janowo

   III miejsce  - Sielawa Kacper – SP Zaskrodzie

   - w II kategorii wiekowej klasy I-III gimnazjum

   I miejsce    -  Kopacz Katarzyna - Zabiele

   II miejsce   - Patalan Natalia - Zabiele

   III miejsce  - Oliwia Bednarczyk - Zabiele

                 Organizatorzy dziękują uczniom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

   Organizatorzy                                           

    Nagrody i pamiątkowe dyplomy dostarczymy do szkół.

    

  • Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

   Gimnazjalistki z Zabiela reprezentowały powiat kolneński w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS.

   Miło nam poinformować, że trzy uczennice Gimnazjum w Zabielu, a mianowicie Patrycja Korwek kl. IIIB oraz Wiktoria Jermacz i Magdalena Obiedzińska zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, która odbyła się 25.05 2017r  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

   Ogółem do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS przystąpiło ponad 3 tys. uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego, a do etapu wojewódzkiego konkursu przystąpiło 41 uczniów z 23 szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego!

   Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


    

  • „Zapobieganie przemocy rówieśniczej” - Gminny Międzyszkolny Konkurs Teatralny

   18 maja 2017r. Szkolne Koło Teatralne prowadzone przez p. Elżbietę Kalatę wzięło udział w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym pt. „Zapobieganie przemocy rówieśniczej” organizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce.

   Za pomoc w organizacji przedstawienia dziękujemy p. Małgorzacie Dawid i p. Katarzynie Kalinowskiej.


    

  • Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym i wiedzy o Józefie Piłsudskim

   Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem w ramach projektu: "Literackie i historyczne wspomnienie Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę urodzin Marszałka" zorganizowała konkursy: wiedzy i plastyczny poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.

   W konkursie wiedzy: "Rok 2017 rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego"- Magdalena Kalinowska uczennica klasy VI szkoły podstawowej zajęła trzecie miejsce.

   W konkursie plastycznym: "Józef Piłsudski, człowiek który dał nam wolność" nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

   I miejsce -  Zuzanna Antosiewicz- Gimnazjum w Zabielu

   I miejsce - Wojciech Wiliński- Gimnazjum w Zabielu

   II miejsce - Aleksandra Bazydło- Szkoła Podstawowa w Zabielu

   Wyróżnienie - Monika Okurowska- Gimnazjum w Zabielu

  • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   O konstytucji w telegraficznym skrócie -
   28 kwietnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Tym razem uroczystość uświetniająca te obchody przybrała formę "Teleexpressu". Wzorując się na tym popularnym telewizyjnym programie, prowadzące uroczystość prezenterki referowały o tym, co w Konstytucji 3 Maja najważniejsze. Z pomocą przyszli im oczywiście zaproszeni goście - król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna II - występująca w materiale filmowym - Hugo Kołłątaj oraz Stanisław August Poniatowski. Nie zabrakło oczywiście Marka Sierockiego, który zaprezentował swój telehit: "Witaj majowa jutrzenko". Prowadzące odczytały też sondaż przeprowadzony wśród uczniów ZSS oraz ich rodziców. Dotyczył on znajomości dzisiejszej konstytucji oraz Konstytucji 3 Maja.
   W czasie uroczystości przedstawiono wiadomości dotyczące również innych obowiązujących w dawnej Polsce konstytucji. W materiale filmowym ukazano historię i ciekawostki o obecnej ustawie zasadniczej.
   Uroczystość, mimo bardzo przystępnej formy, miała przede wszystkim charakter edukacyjny.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w gimnazjum

   Gimnazjaliści z Zabiela rozpoczęli wiosnę spektaklem profilaktycznym negującym agresję rówieśniczą. Przedstawienie przygotowali członkowie Szkolnego Koła Teatralnego.

   Kolejnym punktem wiosennego programu był Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskiej Poezji Współczesnej. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas. Zadania dotyczyły wierszy największym polskich poetów współczesnych, m.in Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Uczniowie zobowiązani zostali do zaprezentowania jednego, wybranego przez siebie wiersza, a także napisania krótkiej rymowanki na zadany temat.

   Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy IIb, jednak gratulacje należą się wszystkim, bo poziom był bardzo wyrównany.

  • "Baśniowość i Ludowość w Poezji" - Konkurs Recytatorski w Lachowie

     30 marca 2017 roku w Gimnazjum w Lachowie odbył się Konkurs Recytatorski zatytułowany "Baśniowość i Ludowość w Poezji". Uczniowe klas ze szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali między innymi nieśmiertelną "Świteziankę" i "Romantyczność" Adama Mickiewicza. Uczennice reprezentujące naszą szkołę to: Katarzyna Przytuła, Aleksandra Banach, Milena Stroniawska, Paulina Truszkowska i Julia Rakowska, która zajęła III miejsce, zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie.

   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Teatr obrazu na zajęciach artystycznych w gimnazjum

   Na zajęciach artystycznych uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowali inscenizacje prezentujące sceny z arcydzieł światowego malarstwa. Zadaniem gimnazjalistów było przedstawienie tego, co mogło się wydarzyć przed tym, co ukazane na obrazie, potem jak najlepiej odtworzyć to, co na nim się znajduje, a także pokazać, co mogło się wydarzyć później.

   Największą popularnością wśród uczniów cieszył się "Krzyk" Edwarda Muncha, ale prezentowano też inne obrazy,np. "Damę z łasiczką" czy " Zbierające kłosy".

   Zajęcia miały na celu kształtowanie artystycznej wrażliwości uczniów. Były też świetną zabawą w teatr.

    

  • Patrycja Korwek w zawodach województwa podlaskiego

   W dniu 26 maja Patrycja Korwek (uczennica klasy IIIa gimnazujm), jako jedyna zawodniczka  z kolneńskiego Klubu Taekwondo Olimpijskiego, będzie reprezentowała województwo podlaskie na najważniejszej imprezie w Polsce. Trzymamy kciuki!

  • Sportowy sukces Łukasza Kordala

   Jak podaje Młodzieżowy ŁKS Łomża - rocznik 2004 - Łukasz Kordal, uczeń klasy Ib naszego gimnazjum znalazł się na liście zawodników powołanych do Reprezentacji Województwa Podlaskiego. Serdecznie gratulujemy!

  • Diecezjalny konkurs “Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie” rozstrzygnięty!

   Dnia 04.03 w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się finał diecezjalnego konkursu skierowanego do członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas pod hasłem “Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”. 

   Ten konkurs jest okazją do zapoznania się z sylwetką świętego (…) ci młodzi stali się ekspertami od świętego Antoniego. Podczas przygotowań do konkursu, uczniowie mogli przybliżyć sobie tę postać i zobaczyć jakimi wartościami żył – mówi ks. Marcin Loba zastępca dyrektora Caritas diecezji łomżyńskiej. 

   W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 30 szkół z diecezji łomżyńskiej. Mieli do rozwiązania test, zawierający pytania dotyczące życia i działalności św. Antoniego. Jak zgodnie przyznają, jest to wyjątkowa postać, z której można czerpać przykład.

   Po rozwiązaniu zadań uczestnicy wspólnie obejrzeli film o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, następnie uczestniczyli we Mszy św. która odbyła się w parafii pw. św. Brunona w Łomży. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród. 

   Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe:

   I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

   II miejsceZespół Szkół Samorządowych w Zabielu – Szkoła Podstawowa - Magdalena Kalinowska  oraz Karolina Podlaska z kl. VI

   III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży 

   GRATULUJEMY !!!

  • Pierwszy dzień wiosny już wkrótce!

   21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w naszej szkole odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskiej Poezji Współczesnej ,,Wszystko jest poezją...". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych. Zapraszamy do rywalizacji. O wynikach konkursu poinformujemy wkrótce.

  • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

   Patrycja Paliwoda, uczennica klasy IIIb, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Języka Polskiego w roku szkolnym 2016/2017. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Łosiewska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

  • Konkurs wokalny "Zakochaj się w Gminie Kolno" rozstrzygnięty

   24 lutego w świetlicy w Lachowie odbył się konkurs wokalny "Zakochaj się w Gminie Kolno" zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Kolno. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Julia Rakowska, Emilia Bystra, Oliwia Duda i Natalia Kopacz uzyskały tytuł laureata konkursu. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

  • Plan lekcji na II semestr

   W zakładce Plan lekcji dostępny jest nowy plan na II semestr.

  • Bezpieczne ferie

   Drodzy Uczniowie już od poniedziałku zaczynamy ferie zimowe.

   Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

   Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, są zdrowy rozsądek i ostrożność!

    

   WAŻNE TELEFONY

   999 - Pogotowie Ratunkowe

   998 - Straż Pożarna

   997 - Policja

   112 - Ogólnopolski numer alarmowy

   601 100 100 - Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR

  • Wesołych Świąt!

   Na zbliżające się Święta
   pragniemy złożyć życzenia
   przeżywania Bożego
   Narodzenia w zdrowiu, radości
   i ciepłej rodzinnej atmosferze.
   Kolejny zaś rok niech będzie
   czasem pokoju oraz realizacji
   osobistych zamierzeń :)

  • Mikołajkowa Wycieczka do Białegostoku

      W czwartek 8 grudnia uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu udali się na Mikołajkowy wyjazd do Białegostoku. Zgodnie z ustanowioną kilka lat temu tradycją pierwszym punktem wycieczki była wizyta w galerii handlowej "Alfa". Poczyniwszy przedświąteczne zakupy i zjadłszy posiłek, uczniowie udali się do kina Helios. W tym roku wybór padł na film science - fiction pt. "Nowy początek". Kolejny punkt programu to lodowisko. Tu zabawa była jak zwykle przednia. Świetne humory dopisywały uczniom także podczas powrotu do domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiego wspaniałego Mikołajkowego prezentu.

   Wycieczka została dofinansowana przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, za co serdecznie dziękujemy.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Zabielu
   Zabiele110, 18-500 Kolno, woj. podlaskie
  • (86)2783014

  Galeria zdjęć