Nawigacja

 • Wybór opiekuna Samorządu uczniowskiego SP w Zabielu

  21 września br. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zabielu. Miło nam poinformować, że funkcję tę w tym roku pełnić będą p.Ewa Kiełczewska i p.Joanna Napiórkowska. Serdecznie gratulujemy!

 • Nowy plan lekcji !!!!

  W zakładce do pobrania jest plan lekcji na rok szkolny 2017/2018

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r. o godz. 8.30

 • Wyniki II MIędzyszkolnego Konkursu Plastycznego

  PROTOKÓŁ

  II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo”

   

  z posiedzenia jury z dnia 14-06-2017r. dotyczącego konkursu  „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo” ogłoszonego przez Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu.

  1. Do konkursu przystąpiło 52 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych z terenu Gminy Kolno.
  2. Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

  -Wioletta Odachowska– przewodnicząca komisji,

  -Katarzyna Kalinowska – członek komisji,

  -Wiesława Wiśniewska – członek komisji,

  - Ewa Kiełczewska - członek komisji,

  1. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

   

  - w I kategorii wiekowej klasy IV-VI 

   

  Wyróżnienie – Julia Góralczyk – SP Zabiele

  I miejsce    -  Długozima Sebastian – SP Zaskrodzie

  II miejsce   - Niedziołka Martyna – SP Janowo

  III miejsce  - Sielawa Kacper – SP Zaskrodzie

  - w II kategorii wiekowej klasy I-III gimnazjum

  I miejsce    -  Kopacz Katarzyna - Zabiele

  II miejsce   - Patalan Natalia - Zabiele

  III miejsce  - Oliwia Bednarczyk - Zabiele

                Organizatorzy dziękują uczniom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

  Organizatorzy                                           

   Nagrody i pamiątkowe dyplomy dostarczymy do szkół.

   

 • Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

  Gimnazjalistki z Zabiela reprezentowały powiat kolneński w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS.

  Miło nam poinformować, że trzy uczennice Gimnazjum w Zabielu, a mianowicie Patrycja Korwek kl. IIIB oraz Wiktoria Jermacz i Magdalena Obiedzińska zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, która odbyła się 25.05 2017r  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

  Ogółem do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS przystąpiło ponad 3 tys. uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego, a do etapu wojewódzkiego konkursu przystąpiło 41 uczniów z 23 szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego!

  Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   

 • „Zapobieganie przemocy rówieśniczej” - Gminny Międzyszkolny Konkurs Teatralny

  18 maja 2017r. Szkolne Koło Teatralne prowadzone przez p. Elżbietę Kalatę wzięło udział w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym pt. „Zapobieganie przemocy rówieśniczej” organizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce.

  Za pomoc w organizacji przedstawienia dziękujemy p. Małgorzacie Dawid i p. Katarzynie Kalinowskiej.


   

 • Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym i wiedzy o Józefie Piłsudskim

  Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem w ramach projektu: "Literackie i historyczne wspomnienie Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę urodzin Marszałka" zorganizowała konkursy: wiedzy i plastyczny poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.

  W konkursie wiedzy: "Rok 2017 rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego"- Magdalena Kalinowska uczennica klasy VI szkoły podstawowej zajęła trzecie miejsce.

  W konkursie plastycznym: "Józef Piłsudski, człowiek który dał nam wolność" nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

  I miejsce -  Zuzanna Antosiewicz- Gimnazjum w Zabielu

  I miejsce - Wojciech Wiliński- Gimnazjum w Zabielu

  II miejsce - Aleksandra Bazydło- Szkoła Podstawowa w Zabielu

  Wyróżnienie - Monika Okurowska- Gimnazjum w Zabielu

 • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  O konstytucji w telegraficznym skrócie -
  28 kwietnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Tym razem uroczystość uświetniająca te obchody przybrała formę "Teleexpressu". Wzorując się na tym popularnym telewizyjnym programie, prowadzące uroczystość prezenterki referowały o tym, co w Konstytucji 3 Maja najważniejsze. Z pomocą przyszli im oczywiście zaproszeni goście - król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna II - występująca w materiale filmowym - Hugo Kołłątaj oraz Stanisław August Poniatowski. Nie zabrakło oczywiście Marka Sierockiego, który zaprezentował swój telehit: "Witaj majowa jutrzenko". Prowadzące odczytały też sondaż przeprowadzony wśród uczniów ZSS oraz ich rodziców. Dotyczył on znajomości dzisiejszej konstytucji oraz Konstytucji 3 Maja.
  W czasie uroczystości przedstawiono wiadomości dotyczące również innych obowiązujących w dawnej Polsce konstytucji. W materiale filmowym ukazano historię i ciekawostki o obecnej ustawie zasadniczej.
  Uroczystość, mimo bardzo przystępnej formy, miała przede wszystkim charakter edukacyjny.

 • Pierwszy Dzień Wiosny w gimnazjum

  Gimnazjaliści z Zabiela rozpoczęli wiosnę spektaklem profilaktycznym negującym agresję rówieśniczą. Przedstawienie przygotowali członkowie Szkolnego Koła Teatralnego.

  Kolejnym punktem wiosennego programu był Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskiej Poezji Współczesnej. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas. Zadania dotyczyły wierszy największym polskich poetów współczesnych, m.in Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Uczniowie zobowiązani zostali do zaprezentowania jednego, wybranego przez siebie wiersza, a także napisania krótkiej rymowanki na zadany temat.

  Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy IIb, jednak gratulacje należą się wszystkim, bo poziom był bardzo wyrównany.

 • "Baśniowość i Ludowość w Poezji" - Konkurs Recytatorski w Lachowie

    30 marca 2017 roku w Gimnazjum w Lachowie odbył się Konkurs Recytatorski zatytułowany "Baśniowość i Ludowość w Poezji". Uczniowe klas ze szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali między innymi nieśmiertelną "Świteziankę" i "Romantyczność" Adama Mickiewicza. Uczennice reprezentujące naszą szkołę to: Katarzyna Przytuła, Aleksandra Banach, Milena Stroniawska, Paulina Truszkowska i Julia Rakowska, która zajęła III miejsce, zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Teatr obrazu na zajęciach artystycznych w gimnazjum

  Na zajęciach artystycznych uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowali inscenizacje prezentujące sceny z arcydzieł światowego malarstwa. Zadaniem gimnazjalistów było przedstawienie tego, co mogło się wydarzyć przed tym, co ukazane na obrazie, potem jak najlepiej odtworzyć to, co na nim się znajduje, a także pokazać, co mogło się wydarzyć później.

  Największą popularnością wśród uczniów cieszył się "Krzyk" Edwarda Muncha, ale prezentowano też inne obrazy,np. "Damę z łasiczką" czy " Zbierające kłosy".

  Zajęcia miały na celu kształtowanie artystycznej wrażliwości uczniów. Były też świetną zabawą w teatr.

   

 • Patrycja Korwek w zawodach województwa podlaskiego

  W dniu 26 maja Patrycja Korwek (uczennica klasy IIIa gimnazujm), jako jedyna zawodniczka  z kolneńskiego Klubu Taekwondo Olimpijskiego, będzie reprezentowała województwo podlaskie na najważniejszej imprezie w Polsce. Trzymamy kciuki!

 • Sportowy sukces Łukasza Kordala

  Jak podaje Młodzieżowy ŁKS Łomża - rocznik 2004 - Łukasz Kordal, uczeń klasy Ib naszego gimnazjum znalazł się na liście zawodników powołanych do Reprezentacji Województwa Podlaskiego. Serdecznie gratulujemy!

 • Diecezjalny konkurs “Św. Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie” rozstrzygnięty!

  Dnia 04.03 w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się finał diecezjalnego konkursu skierowanego do członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas pod hasłem “Antoni z Padwy – płomienne serce, promienne życie”. 

  Ten konkurs jest okazją do zapoznania się z sylwetką świętego (…) ci młodzi stali się ekspertami od świętego Antoniego. Podczas przygotowań do konkursu, uczniowie mogli przybliżyć sobie tę postać i zobaczyć jakimi wartościami żył – mówi ks. Marcin Loba zastępca dyrektora Caritas diecezji łomżyńskiej. 

  W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 30 szkół z diecezji łomżyńskiej. Mieli do rozwiązania test, zawierający pytania dotyczące życia i działalności św. Antoniego. Jak zgodnie przyznają, jest to wyjątkowa postać, z której można czerpać przykład.

  Po rozwiązaniu zadań uczestnicy wspólnie obejrzeli film o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, następnie uczestniczyli we Mszy św. która odbyła się w parafii pw. św. Brunona w Łomży. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród. 

  Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

  II miejsceZespół Szkół Samorządowych w Zabielu – Szkoła Podstawowa - Magdalena Kalinowska  oraz Karolina Podlaska z kl. VI

  III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży 

  GRATULUJEMY !!!

 • Pierwszy dzień wiosny już wkrótce!

  21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w naszej szkole odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskiej Poezji Współczesnej ,,Wszystko jest poezją...". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych. Zapraszamy do rywalizacji. O wynikach konkursu poinformujemy wkrótce.

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  Patrycja Paliwoda, uczennica klasy IIIb, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Języka Polskiego w roku szkolnym 2016/2017. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Łosiewska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 • Konkurs wokalny "Zakochaj się w Gminie Kolno" rozstrzygnięty

  24 lutego w świetlicy w Lachowie odbył się konkurs wokalny "Zakochaj się w Gminie Kolno" zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Kolno. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Julia Rakowska, Emilia Bystra, Oliwia Duda i Natalia Kopacz uzyskały tytuł laureata konkursu. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

 • Plan lekcji na II semestr

  W zakładce Plan lekcji dostępny jest nowy plan na II semestr.

 • Bezpieczne ferie

  Drodzy Uczniowie już od poniedziałku zaczynamy ferie zimowe.

  Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.

  Pamiętajcie jednak, że podstawą, jak zwykle, są zdrowy rozsądek i ostrożność!

   

  WAŻNE TELEFONY

  999 - Pogotowie Ratunkowe

  998 - Straż Pożarna

  997 - Policja

  112 - Ogólnopolski numer alarmowy

  601 100 100 - Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR

 • Wesołych Świąt!

  Na zbliżające się Święta
  pragniemy złożyć życzenia
  przeżywania Bożego
  Narodzenia w zdrowiu, radości
  i ciepłej rodzinnej atmosferze.
  Kolejny zaś rok niech będzie
  czasem pokoju oraz realizacji
  osobistych zamierzeń :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu
  Zabiele110, 18-500 Kolno, woj. podlaskie
 • (086)2783014

Galeria zdjęć