• Niezapomniane jasełka w Szkole Podstawowej w Zabielu

• „Przygotuj serce na przyjście Pana” – pod tym hasłem 19 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej w Zabielu odbyły się uroczystości wprowadzające  nas w okres świąt Bożego narodzenia .

Główną częścią tego  dnia  było przedstawienie jasełkowe pt. „Broda Heroda”. To pełna humoru i wzruszeń niebanalna historia Świąt Bożego Narodzenia. Obok postaci Maryi, Józefa, Heroda, pasterzy, aniołów i diabłów na scenie  pojawiły się zwierzęta ze szczególną rolą pewnej ptasiej rodziny, której losy krzyżują się z przeżyciami Świętej Rodziny w Nazarecie.  Swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci oddziału przedszkolnego oraz klas starszych.

Za sprawą niezwykłej scenografii, pieczołowicie dobranych strojów i rekwizytów oraz piosenek, tańców i przede wszystkim  ciekawego scenariusza, zgromadzeni przenieśli się w czasy narodzin Jezusa. Przedstawienie rozbawiło publiczność, czasami zaskoczyło, ale przede wszystkim pobudziło do refleksji nad odwieczną walką dobra ze złem.

Za swój artystyczny trud wykonawcy i wszyscy ci, dzięki którym przedstawienie było tak dobrze przygotowane, otrzymali gromkie brawa, a dzieci kosz słodyczy od pani Beaty Pietruszki Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Na widowni zasiedli wyjątkowi goście: pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty,  Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, Anastazy Jan Kalinowski przewodniczący Rady Gminy Kolno, Witold Gronostajski dyrektor łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku wraz z  panią Dorotą Szymonowicz starszym wizytatorem , Stanisław Szymańczyk dyrektor ZOPO w Kolnie, Bogusława Sekścińska radna gminy Kolno, Jacek Smaka sołtys wsi Kolimagi , pani Małgorzata Przytuła przewodnicząca  Rady Rodziców oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie. Jak na spotkanie opłatkowe przystało były też życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał piernikowe serce, a honorowi goście świąteczne stroiki przygotowane przez jedną z mam.