• Andrzejki szkolne!
     • Andrzejki szkolne!

     • Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i wychowawców klas IV - VIII na wróżby andrzejkowe i dyskotekę szkolną w czwartek 28.11.2019r. od godz 17.

     • 101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     •  

       W Szkole Podstawowej w Zabielu obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek 8 listopada o godzinie 11:11, ponieważ wtedy cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „ Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.

      12 listopada odbył się apel przygotowany przez uczniów. Klasa 8 przedstawiła historię losów Polski w przełomowych momentach dla odzyskania niepodległości. Uczniowie  klas 1-3 uświetnili apel wzruszającym śpiewem i krótką scenką pokazującą rządy polskich władców oraz ich wybitne osiągnięcia.

      Mali i młodzi artyści spowodowali, że uroczystość była pełna wzruszeń i emocji. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, pani dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

      Na zakończenie apelu wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych, oddając tym samym hołd poległym za Ojczyznę i jednocześnie włączając się w akcję „Patriotyczne Śpiewanie”. Całą uroczystość podsumowała Pani dyrektor Ewa Lipnicka, podkreślając powagę tej rocznicy.