• MŁODZI GŁOSUJĄ - WYBORY DO EUROPARLAMENTU

• Szkoła Podstawowa w Zabielu dnia 23.05.2019r.  wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Młodzi głosują organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji Młodzi głosują było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze. Projekt Młodzi głosują  dostarczył uczniom  informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów. W młodzieżowych wyborach wzięli udział uczniowie i uczennice klas podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują dał im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Następny projekt Młodzi głosują odbędzie się jesienią- podczas wyborów parlamentarnych, w których na pewno weźmiemy udział.