• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

•             Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Zabielu we wrześniu 2018 roku przystąpili do konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym otrzymali wyróżnienie.

Celem  akcji było rozbudzanie miłości do czytania wśród najmłodszych. Praca konkursowa składała się z dwóch części: relacji ze zorganizowanego w szkole ,,Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” i stworzenie komiksu o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Uczniowie pod opieką nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Pani Haliny Nadolnej z zaangażowaniem przystąpili do realizacji założonych celów. Dzieci, rodzice i nauczyciel wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i twórczością w wykonywaniu zadań konkursowych. Ich wysiłek został doceniony, uczniowie otrzymali nagrody - poduszki ,,Ryś”.

Wyróżnienie jest dla wychowanków i nauczyciela miłą i motywującą niespodzianką. Na pewno długo będą o niej pamiętać.

Halina Nadolna

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym

•

W dniach 17-18.11.2018r w hali sportowej w Kolnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

w Drużynowym Tenisie Stołowym. Fundatorem Nagród był UKS Sprint Zabiele.

Wyniki Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt

w Drużynowym Tenisie Stołowym - Kolno, dn.17.11.2018r.

1. SP Czerwone

2.Gimnazjum Zabiele

3.Gimnazjum Kolno

Wyniki Powiatowych Igrzysk Młodzieży  w kategorii  chłopców

w Drużynowym Tenisie Stołowym - Kolno, dn.18.11.2018r.

1.SP2 Kolno

2.Gimnazjum Stawiski

3.SP Chludnie

• X Turniej Tenisa Stołowego w Zabielu

•

Dnia 25.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Zabielu został rozegrany po raz X turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez UKS Sprint pod patronatem Wójta Gminy Kolno.  Rozgrywki prowadzone były systemem do dwóch przegranych. W turnieju można było wziąć udział w następujących kategoriach: szkoły podstawowe IV-VI, szkoły podstawowe VII- VIII  i gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz open. Każda z kategorii rozgrywana była z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzieło udział łącznie 51 osób.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Szkoły podstawowe IV- VI- chłopcy:

1. Kordal Piotr (Sp Janowo )

2. Kopciński Krystian (SP Janowo )

3. Kryszajtys Jakub (SP Wykowo )

Szkoły podstawowe VII- VIII i Gimnazjum- chłopcy:

1. Chrzanowski Patryk (SP nr 2 Kolno )

2. Zagroba Paweł (SP nr 2 Kolno )

3. Prusinowski Szymon (SP nr 2 Kolno)

Szkoły podstawowe VII-VIII i Gimnazjum- dziewczęta:

1. Bajkowska Natalia ( SP Zabiele )

2. Smaka Wiktoria ( SP Czerwone )

3.Popielarz Aleksandra ( SPCzerwone )

Szkoły ponadgimnazjalne- chłopcy:

1. Banach Patryk ( ZST Kolno )

2. Dziczek Jakub (ZST Kolno )

3. Jermacz Szymon (ZST Kolno)

Szkoły ponadgimnazjalne- dziewczęta: 1. Grzymała Paulina ( ZST Kolno)

Open- mężczyzn:

1. Gołaś Mirosław

2. Marek Szymański ( Janowo)

3. Marcin Danielewski ( Zabiele)

Open- kobiet: 1. Aleksandra Kowalczyk ( Janowo)

Ponadto został wręczony  puchar dla najmłodszego zawodnika, którym był Wróblewski Dawid ( SP nr 2 Kolno).

Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za przybycie i sportową rywalizację.

UKS SPRINT Zabiele

• Gminny Turniej Piłki Siatkowej

•

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas 4-8 Gminy Kolno na Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Rozgrywki odbędą się 15 grudnia 2018r. od godz. 9.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zabielu. Mecze rozgrywane będą w systemie 3 dziewczęta i 3 chłopców.

Zgłoszenia uczniów do 13 grudnia 2018r. (sekretariat nr tel. 862783014)

Organizatorem turnieju jest UKS Sprint.

Serdecznie zapraszamy!!!!