• Zbieramy baterie

• Drodzy Rodzice i Uczniowie! Nasza szkoła przystąpiła do programu "Zbieraj Baterie". Od listopada na dolnym korytarzu stoi pojemnik, do którego wrzucamy zużyte baterie i akumulatory przenośne. Zbliża się miesiąc finałowy (maj), dlatego też prosimy o większe zaangażowanie i wsparcie. Dziękujemy!

Uwaga: większe ilości należy przekazać p.Wiśniewskiej lub L.Banach.

• Wielkanoc 2018

• Niech z okazji Wielkiej Nocy radość, pokój w życie wkroczy, szczęścia, zdrowia i dostatku -   życzy społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Zabielu.

• „Zdrowo, sportowo, bezpiecznie”- I Dzień Wiosny w Zabielu

• 21 marca w Szkole Podstawowej w Zabielu obchodzono  I  Dzień Wiosny. Aby uczcić to niewątpliwie radosne święto,  Samorząd Uczniowski  pod kierownictwem p. Ewy Kiełczewskiej zorganizował wiele atrakcji dla uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły.

Pierwszym punktem programu było jednak wystąpienie przygotowane przez panią Ewę Leszczyńską z Fundacji „Zwierzęca Polana”. Zaproszony gość opowiadał o sprawach dotyczących pomocy  niechcianym, przeznaczonym na rzeź zwierzętom  oraz o problemach, z którymi na co dzień boryka się fundacja.    Wystąpienie to rozpoczyna akcję pomocy podopiecznym Fundacji prowadzoną przez gimnazjalistów z klasy IIa pod opieką wychowawczyni – Elżbiety Kalaty - w ramach organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie konkursu pod hasłem „Jesteś mocny? Bądź pomocny!”

Kolejne punkty programu to konkurencje międzyklasowe, w których uczestniczyli też wychowawcy .Większość z konkurencji inspirowana była znanymi programami telewizyjnymi. Były więc: „Jeden z pięciu”, „Jak to leciało?” i „Kalambury”. Wychowawcy zaś musieli namalować własny portret z zawiązanymi oczami. Zadaniem p. wicedyrektor było odgadnięcie, do kogo owe dzieło należy. Zwycięzcą turnieju została klasa IIIb. Świetnie spisali się jednak wszyscy. Dzień można uznać za bardzo udany, bo edukacja przez zabawę to coś, co uczniowie lubią najbardziej.

• Dzień Kobiet

• Wszystkim Paniom, w dniu Ich święta, życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i radości. Dedykujemy Wam ten oto wiersz heart

W tym dniu należącym wyłącznie do Ciebie
            Pragnę zaofiarować Tobie wszystkie