• Informacja

W zakładce Dokumenty szkolne umieszczone zostały następujące dokumenty: Statut Szkoły Podstawowej w Zabielu oraz PROGRAM WYCHOWAWCZO – PROFILAKTCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABIELU W ROKU SZKOLNYM 2023/2024.

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić to doniosłe święto uczniowie klas IV-V, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali montaż słowno- muzyczny o patriotycznej wymowie.

Główna część apelu poświęcona była ważnym faktom z historii konstytucji. Szkolni aktorzy wspaniale oddali atmosferę tamtych czasów recytacją, którą wzbogaciły śpiewane wspólnie pieśni. Taka uroczystość jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę pełnią słowa: Patriotyzm i Ojczyzna.

• I Dzień Wiosny w naszej szkole.

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi(…)

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty.”

21 marca 2023 roku zgodnie z tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielu pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę.

Atrakcją tego dnia były warsztaty archeologiczne. Podczas zajęć w kilku grupach wiekowych dzieci poznały zawód archeologa oraz dowiedziały się, w jaki sposób można „dotknąć przeszłości”. Obejrzały narzędzia pracy prawdziwego archeologa, wykopały (w przygotowanym modelu-piaskownicy) zabytki przy pomocy archeologicznych sprzętów oraz spróbowały poskładać techniką puzzli 3D zniszczone zabytki w całość . Zajęcia prowadzone przez Pana Pawła przybliżyły również dzieciom historię pisma. Uczniowie poznali starożytne sposoby przekazywania informacji, zobaczyli jak wykonuje się papirus, wylepili gliniane tabliczki i przy pomocy stilusów zapisywali tekst na woskowych tab

Wtorek 19.03.2024