Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zabielu
  Zabiele110, 18-500 Kolno, woj. podlaskie
 • (86)2783014

Niedziela 17.12.2017

Kalendarz

Statystyka

liczba odwiedzin: 677388

Wiadomości

 • Od 04.12.2017r. obowiązuje nowy plan lekcji. Z przyczyn technicznych nie możemy go opublikować. Nowy plan lekcji dostępny jest w dzienniku elektronicznym.

 • 14.11.2017

  8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zabielu wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przy wsparciu rodziców i wychowawców, uczniowie przygotowali wspólne śniadanie. Dzieci ze zdrowych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz mleko i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację.

 • 13.11.2017

  W tym roku Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zabielu obchodzono 13 listopada. Przedstawienie  z tej okazji pod tytułem "Wolność" zaprezentowali uczniowie klas II i III gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Kalaty,Ewy Kiełczewskiej oraz Małgorzaty Dawid. Spektakl dotyczył przełomowych wydarzeń w życiu Polaków, którzy niejednokrotnie w swojej przeszłości musieli zmagać się z próbami ograniczania ich wolności.

  Opisywanym wydarzeniom towarzyszyły pieśni i piosenki wykonywane przez uczniów będących członkami Szkolnego Koła Teatralnego. Wśród nich znalazły się: "Piesń I Brygady Legionów  Polskich", "Siekiera motyka", "Chcemy byc sobą " zespołu Perfect. Jako ilustrację wykorzystano też fragmenty filmów: "Zakazane piosenki" oraz "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, a także teledysk do piosenki "Wolność" Chłopców z Placu Broni. Uczniowie prezentowali się na tle dekoracji przypominającej mur, na którym wypisano hasła z różnych okresów walki o niepodległość: "Wolność", "Solidarność", "Polska Walcząca", "Pawiak pomścimy", "Victory".
  Znakomitym uzupełnieniem spektaklu było "Patriotyczne śpiewanie", w czasie którego uczniowie i nauczyciele oraz zaproszony gość - Dyrektor ZOPO - p. Stanisław Szymańczyk, wspólnie wykonali kilka pieśni. Wśród nich znalazły się: "Pałacyk Michla" czy "Przybyli ułani pod okienko”. Za przygotowanie tej części obchodów Święta Niepodległości odpowiedzialna była p. Ewa Kiełczewska.

 • 07.11.2017

  Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała IX Edycję Konkursu Recytatorskiego "Jesień w poezji". Konkurs odbył się 7 listopada w bibliotece w Czerwonem.

  Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

   Klasa I - IV

  2 miejsce: Wiktor Duda

  Gimnazjum

  2 miejsce: Paulina Truszkowska

  4 miejsce: Maja Szumkowska

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 • 05.11.2017

  W minioną niedzielę (5 listopada) w Szkole Podstawowej w Zabielu odbył się kolejny Jesienny Turniej Tenisa Stołowego.

  W zawodach wzięło udział 65 tenisistów. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych.

  Gmina Kolno ufundowała nagrody: zawodnicy z podium otrzymali puchary i medale, a zdobywcy dalszych  miejsc dyplomy .

  Wyniki

  Szkoły podstawowe:

  Najmłodszy uczestnik – Aleks Prusinowski  (7)   SP 2 Kolno

  Dziewczęta :    

  I -  Zuzanna Połomska   SP 1 Kolno          

 • Turniej finansowany jest przez Gminę Kolno i organizowany

  przez UKS „ SPRINT” w Zabielu

  - nagrody : I m-ce – puchar , I-III – medale , IV-VI dyplomy
  - przepisy gry : przepisy PZTS ze zmianami: mecz do 2 wygranych setów, sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny zawodów , system do dwóch przegranych meczów

  Program :
  9.00 – szkoły podstawowe ( VI klasa i młodsi )
  10.30 – klasy VII i gimnazjalne
  12.00 – szkoły ponadgimnazjalne
  13.30 – open kobiet i mężczyzn
  - inne: zapisy do poszczególnych kategorii na 20 min. przed konkurencją, uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę i strój sportowy ( koszulka w innym kolorze niż biały ).

 • 25.10.2017

  17 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Uroki gminy Kolno zapisane w kadrze” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno.

  Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

  Kategoria: uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjów

  II miejsce: – Natalia Bajkowska – Gimnazjum w Zabielu 

  Wyróżnienie: Natalia Góralczyk – Gimnazjum w Zabielu 

 • 26 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielu posprzątali Cmentarz Żydowski w Kolimagach. Czynności porządkujące zostały wykonane według zasad obowiązujących w religii i kulturze żydowskiej. Na koniec młodzież zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów ufundowane przez Gminę Kolno. Porządkowanie cmentarza odbyło się w ramach projektu edukacyjnego "Jedno Podlasie - wiele kultur" realizowanego przez uczniów klasy IIa gimnazjum pod kierunkiem p.Elżbiety Kalaty.
  W prace porządkowe włączył się też Samorząd Uczniowski oraz rodzice.

 • W dniu 18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

  przewodniczący: Dawid Kopacz,

  zastępca przewodniczącego: Marcin Ałajko,

  skarbnik: Julia Rakowska.

  Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

  Katarzyna Przytuła,

  Paulina Truszkowska,

  Wiktoria Jermacz.

  Wszystkim Serdecznie Gratulujemy!!!

 • Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Społeczność uczniowska SP w Zabielu.
   
 • 21 września br. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zabielu. Miło nam poinformować, że funkcję tę w tym roku pełnić będą p.Ewa Kiełczewska i p.Joanna Napiórkowska. Serdecznie gratulujemy!

 • W zakładce do pobrania jest plan lekcji na rok szkolny 2017/2018

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r. o godz. 8.30

 • PROTOKÓŁ

  II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo”

   

  z posiedzenia jury z dnia 14-06-2017r. dotyczącego konkursu  „Ćwicz dużo, jedz zdrowo, bądź sprawny ruchowo” ogłoszonego przez Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu.

 • Gimnazjalistki z Zabiela reprezentowały powiat kolneński w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS.

  Miło nam poinformować, że trzy uczennice Gimnazjum w Zabielu, a mianowicie Patrycja Korwek kl. IIIB oraz Wiktoria Jermacz i Magdalena Obiedzińska zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, która odbyła się 25.05 2017r  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

  Ogółem do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS przystąpiło ponad 3 tys. uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego, a do etapu wojewódzkiego konkursu przystąpiło 41 uczniów z 23 szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego!

 • 18 maja 2017r. Szkolne Koło Teatralne prowadzone przez p. Elżbietę Kalatę wzięło udział w Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym pt. „Zapobieganie przemocy rówieśniczej” organizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce.

  Za pomoc w organizacji przedstawienia dziękujemy p. Małgorzacie Dawid i p. Katarzynie Kalinowskiej.


   

 • Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem w ramach projektu: "Literackie i historyczne wspomnienie Józefa Piłsudskiego w 150 rocznicę urodzin Marszałka" zorganizowała konkursy: wiedzy i plastyczny poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.

  W konkursie wiedzy: "Rok 2017 rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego"- Magdalena Kalinowska uczennica klasy VI szkoły podstawowej zajęła trzecie miejsce.

  W konkursie plastycznym: "Józef Piłsudski, człowiek który dał nam wolność" nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

 • O konstytucji w telegraficznym skrócie -
  28 kwietnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Tym razem uroczystość uświetniająca te obchody przybrała formę "Teleexpressu". Wzorując się na tym popularnym telewizyjnym programie, prowadzące uroczystość prezenterki referowały o tym, co w Konstytucji 3 Maja najważniejsze. Z pomocą przyszli im oczywiście zaproszeni goście - król Stanisław August Poniatowski, caryca Katarzyna II - występująca w materiale filmowym - Hugo Kołłątaj oraz Stanisław August Poniatowski. Nie zabrakło oczywiście Marka Sierockiego, który zaprezentował swój telehit: "Witaj majowa jutrzenko". Prowadzące odczytały też sondaż przeprowadzony wśród uczniów ZSS oraz ich rodziców. Dotyczył on znajomości dzisiejszej konstytucji oraz Konstytucji 3 Maja.
  W czasie uroczystości przedstawiono wiadomości dotyczące również innych obowiązujących w dawnej Polsce konstytucji. W materiale filmowym ukazano historię i ciekawostki o obecnej ustawie zasadniczej.
  Uroczystość, mimo bardzo przystępnej formy, miała przede wszystkim charakter edukacyjny.

 • Gimnazjaliści z Zabiela rozpoczęli wiosnę spektaklem profilaktycznym negującym agresję rówieśniczą. Przedstawienie przygotowali członkowie Szkolnego Koła Teatralnego.

  Kolejnym punktem wiosennego programu był Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskiej Poezji Współczesnej. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas. Zadania dotyczyły wierszy największym polskich poetów współczesnych, m.in Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Uczniowie zobowiązani zostali do zaprezentowania jednego, wybranego przez siebie wiersza, a także napisania krótkiej rymowanki na zadany temat.

 •   30 marca 2017 roku w Gimnazjum w Lachowie odbył się Konkurs Recytatorski zatytułowany "Baśniowość i Ludowość w Poezji". Uczniowe klas ze szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali między innymi nieśmiertelną "Świteziankę" i "Romantyczność" Adama Mickiewicza. Uczennice reprezentujące naszą szkołę to: Katarzyna Przytuła, Aleksandra Banach, Milena Stroniawska, Paulina Truszkowska i Julia Rakowska, która zajęła III miejsce, zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Zabielu
  Zabiele110, 18-500 Kolno, woj. podlaskie
 • (86)2783014

Galeria zdjęć