• Pomagamy, bo kochamy - gimnazjaliści z Zabiela z wizytą w "Zwierzęcej Polanie"

• 26 kwietnia uczniowie z klasy IIa gimnazjum wraz z nauczycielkami: Elżbietą Kalatą i Małgorzatą Dawid odwiedzili przytulisko dla zwierząt "Zwierzęca Polana" w Rogienicach Wypychy. Znajdują się tam uratowane przed rzezią lub odebrane właścicielom zwierzęta, głównie konie.

Gimnazjaliści z klasy 2a wykonali wiele prac porządkowych, m.in. posprzątali padoki. Przywieźli też zebraną w szkole karmę dla piesków znajdujących się pod opieką fundacji. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi, że udało się pomóc. Następny wyjazd planowany jest na czerwiec.

• Akcja "Żonkil"

• 17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zabielu klasa IIa gimnazjum wręczała uczniom i nauczycielom wykonane przez siebie żonkile w ramach akcji "Żonkil" prowadzonej corocznie przez Muzeum Żydow Polskich "Polin". Ten gest miał upamiętnić 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W sali gimnastycznej szkoły został również wyświetlony udostępniony przez muzeum film pt. "Nie było żadnej nadziei" opowiadający o tragicznych losach powstańców.

• "Wtorek z babeczką" w Szkole Podstawowej w Zabielu

• Przez trzy kolejne wtorki, począwszy od 11 kwietnia, uczennice klasy IIa gimnazjum sprzedawały upieczone przez siebie babeczki. Pieniądze ze sprzedaży tych słodkości zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji "Zwierzęca Polana", która pomaga chorym i niechcianym zwierzętom. Akcja pomocy obejmująca szereg działań prowadzona jest pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Kalaty i Małgorzaty Dawid.

• Powiatowy konkurs BRD

• Znamy najlepszych w tegorocznej edycji powiatowego turnieju BRD! Gratulacje dla drużyny gimnazjalistów z Zabiela!. Najlepszy zawodnik to Dawid Kopacz. Puchary, nagrody i dyplomy wręczali przedstawiciele KPP w Kolnie, WORD w Łomży oraz samorządowcy. Przed najlepszą drużyną z powiatu teraz etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Trzymamy kciuki!